Noskaidroti konkursa «Ineses Galantes talanti 2016» uzvarētāji

8.maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē Ineses Galantes fonda rīkotajā Talantu konkursa finālā tika noskaidroti 2016.gada laureāti – 12 mūziķi četrās kategorijās, kā arī noteikta konkursa sekotāju simpātija.

Konkursa finālā jeb trešajā kārtā kopumā uzstājās 28 finālisti četrās kategorijās – vokālisti, stīgu instrumentu, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu, kā arī taustiņinstrumentu spēles mākslinieki.

“Pie akadēmiskās mūzikas debesīm iemirdzas jaunās zvaigznes, un man ir liels prieks, ka es varu tām sniegt savu svētību, dodot iespēju attīstīties un nokļūt uz lielās skatuves. Novēlu jaunajiem turpināt izkopt talantu, mācīties, lai kļūtu par dižām mūzikas izcilībām un lai Latvijas vārds izskanētu vēl tālāk,” sajūsmu par rezultātiem izrāda Inese Galante.

Konkursa “Ineses Galantes Talanti.LV” laureātu vārdi skatāmi šeit.

Finālistu sniegumu vērtēja Rīgas Kamerkora un Rīgas Skolēnu pils meiteņu kora “Rīga” diriģente, mūzikas konsultante Gunta Malēvica, Latvijas Nacionālās operas trombonu grupas koncertmeistars un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Pūšaminstrumentu katedras docētājs Uldis Zilberts, pianists, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras docents Toms Ostrovskis, vijolniece, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Stīgu instrumentu katedras vadītāja Terēze Zīberte-Ijaba, komponists, diriģents, un profesors, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskā orķestra klases vadītājs Andris Vecumnieks, mūzikas pedagoģe un politiķe Dagnija Staķe, kontrtenors Sergejs Jēgers, Diseldorfas Roberta Šūmaņa Mūzikas akadēmijas diriģēšanas katedras profesors un īpašais Ineses Galantes talantu konkursa viesis Ekharts Viciks un konkursa patronese operdziedātāja Inese Galante.

Talantu konkursa uzvarētāji saņēma laureāta diplomus, naudas balvas 400, 200 un 100 eiro apmērā, pusgada mācību stipendijas 100 eiro mēnesī un uzaicinājumus uzstāties šī gada ”Summertime – aicina Inese Galante” festivālā. Katras fināla kategorijas pirmās un otrās vietas laureātu pedagogi saņēma atzinības balvas 100 eiro apmērā. Pilnīgi visi pedagogi, kas atsūtījuši audzēkņus uz konkursu, garantēti saņem ielūgumu divām personām uz festivālu augustā – ielūgumus iespējams saņemt, iepriekš reģistrējoties šeit.