INESES GALANTES TALANTU KONKURSS

Rīgas Latviešu biedrības “Zelta zālē” 2018. gada 20. maijā

KONKURSA NORISE

10.00 – 11.15 Kategorija “Pūšaminstrumentu / sitaminstrumentu spēle”

Grigorijs Kaļinkovičs – Koncertkapričo
atskaņo Patrīcija Bloma /saksofons/, koncertmeistare Linda Laduse

Eižens Boca – “Lauku ainiņas”
Rodions Ščedrins – “Atdarinot Albenisu”
atskaņo Kristians Kalva /trompete/, koncertmeistare Antra Vīksna

Vladimirs Rotaru – “Kapričo” no svītas “Lauku ainiņas”
Jans Klarks – “Lielās vilcienu sacensības”
atskaņo Terēza Tīrmane /flauta/, koncertmeistare Sana Villeruša

Pedro Ituralde – “Čardašs”
Eižens Boca – Ārija
atskaņo Arturs Vīndedzis /saksofons/, koncertmeistare Aļona Vīndedze

Klods Pols Tafanels – Fantāzija par K.M. Vēbera operas “Burvju strēlnieks” tēmām
atskaņo Elza Bleikša /flauta/, koncertmeistare Zoja Sļivkina

11.15 – 11.30 Pārtraukums

11.30 – 12.45 Kategorija “Stīgu instrumentu spēle”

Jāzeps Vītols – Melodija
Nikolo Paganīni – “Kampanella” (Friča Kreislera apdarē)
atskaņo Zane Baltābola /vijole/, koncertmeistare Sanita Glazenburga

Lūcija Garūta – “Dramatiskais moments”
Henriks Veņavskis – Skerco-tarantella
atskaņo Taīse-Ticiana Geitus-Eitvina /vijole/, koncertmeistare Aija Kuzmane

Pēteris Čaikovskis – “Pārdomas”
Žans Sibēliuss – Koncerts vijolei re minorā, op.47, 3. daļa
atskaņo Andrejs Jegorovs /vijole/, koncertmeistare Lilī Sarkisjana

Debora Hensone-Konanta – Baroka flamenko
atskaņo Sofiia Lanskaia /arfa/

Silvius Leopolds Vaiss – Fantāzija
Īzaks Albeniss – “Astūrijas”
atskaņo Pēteris Paulicāns /ģitāra/

Dmitrijs Šostakovičs – Koncerts čellam ar orķestri nr.1, 1. daļa
Roberts Šūmanis – 2. skaņdarbs no cikla “Pieci skaņdarbi tautiskā stilā”
atskaņo Emīlija Rozenšteina /čells/, koncertmeistare Evija Auziņa

12.45 – 14.15 Pārtraukums

14.15 – 15.30 Kategorija “Taustiņinstrumentu spēle”

Dmitrijs Kabaļevskis – Sonatīne op.13, nr.1
Klods Ašils Debisī – “Arabeska” nr.1
Jāzeps Mediņš – Noktirne
atskaņo Ruslans Andrejevs /klavieres/

Juris Karlsons – “Miglainā rītā”
Rodions Ščedrins – “Humoreska”
atskaņo Viktorija Dimereca /klavieres/

Gorka Hermosa – “Oda”
Dražans Kosoričs – Svīta: Moderato, Andante, Allegro moderato
atskaņo Arkadijs Gorbunovs /akordeons/

Frederiks Šopēns – Noktirne do# minorā, op. posth.
Jānis Ivanovs – Skerco la minorā
atskaņo Daniela Grugule /klavieres/

Gorka Hermosa – “Ziemeļblāzma”
Rišārs Galiano – “Tango Klodam”
atskaņo Alise Siliņa /akordeons/

Johans Sebastians Bahs – Prelūdija un fūga si minorā (LTK II)
Ferencs Lists – Mefisto valsis nr.1
atskaņo Sofija Zaiceva /klavieres/

15.30 – 15.45 Pārtraukums

15.45 – 18.00 Kategorija “Vokālā māksla”

Georgs Frīdrihs Hendelis – Galatejas ārija Heart the seat of soft delight no operas “Akīds un Galateja”
Arvīds Žilinskis – “Komponistam”
atskaņo Brigita Čirkše, koncertmeistare Jana Zelmene

Nikolajs Rimskis-Korsakovs – Sniegbaltītes ārija no operas “Sniegbaltīte”
Ukraiņu tautasdziesma Ой, я знаю, що грiх маю
atskaņo Devika Evsikova, koncertmeistare Inguna Puriņa

Johaness Brāmss – “Veltīgā serenāde”
Žoržs Bizē – Karmenas Habanēra no operas “Karmena”
atskaņo Jeļena Garkavčenko, koncertmeistare Elīna Bērtiņa

Žoržs Bizē – Mikaēlas ārija C’est des contrebandiers le refuge ordinaire no operas “Karmena”
Georgs Frīdrihs Hendelis – Alčīnas ārija Tornami a vaggheggiar no operas “Alčīna”
atskaņo Ilze Grēvele, koncertmeistare Elīna Bērtiņa

Volfgangs Amadejs Mocarts – Dona Otavio ārija Il mio tesoro intanto no operas “Dons Žuans”
Pēteris Čaikovskis – Ļenska ariozo Я люблю Вас no operas “Jevgeņijs Oņegins”
atskaņo Dainis Kalnačs

Džakomo Pučīni – Kavaradosi ārija Recondita armonia no operas “Toska”
Pēteris Čaikovskis – Ļenska ārija Куда, куда вы удалились no operas “Jevgeņijs Oņegins”
atskaņo Andris Kipļuks, koncertmeistare Helēna Kundrāta

Krievu tautas dziesma Очи чёрные
Mario Lanca – Parlami D’amore, Mariù
atskaņo Aleksāns Klements, koncertmeistare Inguna Puriņa

Pēteris Čaikovskis – Нет, только тот, кто знал…
Georgs Fridrihs Hendelis – Why do the nations no oratorijas “Mesija”
atskaņo Artis Muižnieks, koncertmeistare Elīna Bērtiņa

Džoakīno Antonio Rosīni – Largo al factotum no operas “Seviljas bārddzinis”
Pablo Sorozabals – No puede ser no sarsuelas “Ostas taverna”
atskaņo Albert Niedel, koncertmeistare Inguna Puriņa

Antonio Vivaldi – Irēnas ārija Sposa son disprezzata no operas “Bajazets”
Džuzepe Verdi – Azučenas ārija Stride la vampa no operas “Trubadūrs”
atskaņo Marianna Zavadska, koncertmeistars Jurijs Kaspers

19.00 Rezultātu paziņošana un apbalvošanas ceremonija