Konkursa “Ineses Galantes talanti” fināls tiek pārcelts uz 14.jūniju

Ikgadējā klasiskās mūzikas jauno izpildītāju konkursa “Ineses Galantes talanti” organizatori – “Ineses Galantes fonds” un “Rietumu Bankas labdarības fonds” – pieņēmuši lēmumu pārcelt finālu uz 2020. gada 14.jūniju.

“Mēs vēlamies saglabāt konkursa ilggadējās tradīcijas un rīkot tā noslēdzošo posmu finālistiem ērtā, klasiskā formātā. Mūsu radošo sacensību fināls, pirmkārt, ir skaists koncerts. Dalībnieku uzstāšanos “dzīvajā” pavisam citādi uztver skatītāji un cienījamā žūrija. Turklāt mūsu finālisti šobrīd atrodas dažādās Latvijas pilsētās – saziņa ar pedagogiem un mēģinājumi notiek tiešsaistē, taču vokālistu priekšnesumiem ir nepieciešami koncertmeistari. Ļoti ceram, ka 14.jūnijā mums jau būs iespēja sanākt visiem kopā labā garastāvoklī, lai konkursa fināls un uzvarētāju apbalvošana varētu notikt svinīgajā Gaismas pils atmosfērā – LNB Ziedoņa zālē. Bet pagaidām mūsu talantīgajiem finālistiem ir vairāk laika mēģināt un sagatavot savus priekšnesumus,” pastāstīja konkursa mūza un žūrijas priekšsēdētāja, operdziedātāja Inese Galante.

Patlaban konkursa oficiālajā vietnē turpinās skatītāju balsojums, pēc kura rezultātiem tiks noteikts “Skatītāju simpātiju balvas” ieguvējs. Balvu piešķirs tūrisma kompānija Gulliver Travel. Par vislabāko video priekšnesumu var balsot līdz 30.maijam.

Šogad konkursa finālā iekļuva 27 dalībnieki, to vidū septiņi vokālisti, seši pretendenti kategorijā “Taustiņinstrumentu spēle”, septiņi – kategorijā “Stīgu instrumentu spēle” un septiņi finālisti, kas pretendē uz uzvaru kategorijā “Pūšaminstrumentu / sitaminstrumentu spēle”. Finālistu vidū ir jauni, talantīgi vokālisti un instrumentālisti no visas Latvijas, visjaunākajam ir tikai desmit gadu.