Jauno izpildītāju konkursa “Ineses Galantes talanti” organizatori paziņo par muzikālo pieteikumu pieņemšanu

Sākas Latvijā prestižais klasiskās mūzikas jauno izpildītāju konkurss “Ineses Galantes talanti”, kuru ar nozīmīgo partneru un mecenātu atbalstu katru gadu rīko Ineses Galantes fonds. Pretendentiem muzikālo priekšnesumu video un anketas jāiesniedz konkursa oficiālajā vietnē www.inesesgalantestalanti.lv līdz 22. augustam. Konkurss tradicionāli norisināsies četrās kategorijās: vokālā māksla, taustiņinstrumentu spēle, stīgu instrumentu spēle, pūšaminstrumentu / sitaminstrumentu spēle. Piedalīšanās ir bez maksas.

Arī šogad konkurss notiek sadarbībā ar labdarības fondu VIVAT Future, kas tieši atbalstīs talantīgus mūziķus un izpildītājus, kuriem talanta attīstībai nepieciešams vislielākais finansiālais atbalsts. Konkursa organizatori – Ineses Galantes fonds un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēki sniegs profesionālas rekomendācijas un būs uzticams garants fonda VIVAT Future nodibinātās stipendijas pretendentu atlasē. Šogad pirmo reizi konkursa mūza un izveidotāja Inese Galante iedibina īpašu Goda stipendiju trīs konkursa finālistiem. 2021.gadā konkursa partneris būs Zviedrijas labdarības fonds Anders Wall Stiftelse, ar kuru konkursa dibinātāju Inesi Galanti saista silta draudzība, kā arī sena un auglīga sadarbība. Šogad viens no konkursa dalībniekiem iegūs tiesības pretendēt uz fonda ikgadējo grantu, kas tiek piešķirts jaunajiem vokālistiem. Noklausīšanās un stipendiātu atlasē var piedalīties Zviedrijas pilsoņi vai valstī studējošie, taču izņēmuma kārtā uz stipendiju varēs pretendēt arī viens no konkursa “Ineses Galantes talanti” laureātiem.

Konkurss “Ineses Galantes talanti” kā ierasts notiks divos posmos: pirmajā kārtā žūrija vērtēs dalībnieku video pieteikumus – šis formāts noteiks, kuri izpildītāji iekļūs finālā un cīnīsies par konkursa balvām. Konkursa finālisti tiks paziņoti 12.septembrī. No 20.septembra projekta oficiālajā vietnē sāksies publikas balsojums, kura rezultāti noteiks uzvarētāju kategorijā “Publikas simpātija”. Konkursa otrā, noslēguma kārta un laureātu apbalvošana notiks 5.decembrī. Pasākuma norises vieta un formāts tiks paziņots vēlāk. Konkursa uzvarētāji varēs pretendēt uz fonda VIVAT Future atbalstu, prestižo fonda Anders Wall Stiftelse stipendiju un piedalīsies Ineses Galantes fonda rīkotajos koncertos un citos prestižos muzikālajos pasākumos.