Ekharts Viciks

Ekharts Viciks sniegs meistarklases vokālistiem Jūrmalas Kultūras centrā 2015. gada 14. augustā plkst.11.00.

Ekharts ViciksEKHARTS VICIKS ir viens no Eiropas daudzpusīgākajiem jaunajiem diriģentiem. Viņa plašajā repertuārā ir gan operas, gan koncertskaņdarbi un viņa stilistiskā daudzpusība, kā arī tehniskās un komunikatīvās iemaņas pieprasa daudzi Vācijas un Eiropas opernami un orķestri. Jaunais diriģents vadījis izcilāko Vācijas orķestru priekšnesumus, kā arī diriģējis kolektīvus Austrijā, Ungārijā, Itālijā, Slovēnijā, Lielbritānijā, Āzijā un ASV.

Viciks ar izcilību absolvējis Diseldorfas Roberta Šūmaņa Mūzikas akadēmiju, specializējoties diriģēšanā un gūstot papildus zināšanas mūzikas vēsturē un filozofijā. Turpinot studijas Vīnē viņš spodrinājis diriģēšanas prasmes meistarklasēs pie vadošajiem pasaules diriģentiem. Studiju laikā ieguvis Vācu Akadēmiskās apmaiņas programmas stipendiju dalībai Vīnes Starptautiskajās meistarklasēs, kur kļuvis par finālistu un laureātu. Diriģentam stipendijas piešķīrusi arī Riharda Vāgnera asociācija un Veronas Operas festivāls. Pēc vairāk nekā desmit gadu darba ar vācu orķestriem un opernamiem, Viciks 2006. gadā kļuvis par Dortmundes operteātra galveno diriģentu un Vičitas Lielās operas (ASV) galveno viesdiriģentu. Viciks regulāri sniedz koncertus ar Ķelnes Radio simfonisko orķestri, Bolcano Haidna orķestri un Getingeres Simfonisko orķestri. Ar šo kolektīvu ierakstīts CD ar Bēthovena un Rahmaņinova skaņdarbiem.

2005. gadā Viciks kļuvis par modernās mūzikas koncertu sērijas māksliniecisko vadītāju Tiroles Vasaras festivālā Erlā (Austrijā). 2010. gadā Viciks kļuvis par asociēto profesoru Diseldorfas Roberta Šūmaņa Mūzikas akadēmijas Diriģēšanas katedrā un Ķelnes Mūzikas akadēmijas Operdziedāšanas katedrā.

Skatuves komunikācijas māksla – meistarklase ar maestro Ekhartu Viciku.

Katra operdziedātāja uzmanības centrā ir vokālās tehnikas apguve, taču pat pašiem brīnišķīgākajiem dziedājumiem var traucēt kļūmes komunikācijā ar skatuves partneriem, diriģentiem, un īpaši – klausītājiem.

Kvalitatīvs mākslinieciskais sniegums balstīts laika izjūtā, emocionalitātē un muzikālajā iecerē – šo pamatjēdzienu izpratne var būtiski mainīt katra dziedātāja potenciālās karjeras iespējas.

  • Uzziniet, kā piesaistīt publikas uzmanību jau no pirmās sekundes uz skatuves.
  • Apgūstiet kvalitatīvāku un intensīvāku sadarbību ar citiem dziedātājiem uz skatuves.
  • Strādājiet pie lomas sagatavošanas, lūkojoties uz to no diriģenta viedokļa.
  • Attīstiet izjūtu par to, kad ļoti nozīmīgs acu kontakts ar diriģentu.
  • Atrodiet, kur skaņdarbos pieļaujama brīvāka interpretācija un nav nepieciešams ciešs kontakts ar partneriem vai diriģentu.

Meistarklasēs maestro Viciks demonstrē savu ievērojamo pieredzi operas un simfoniskā diriģenta ampulā, strādājot ar dziedātāju piedāvāto skatuvisko repertuāru.

Meistarklašu valodas: vācu, angļu, itāļu.

Atsauksmes no nesenās Ekharta Vicika meistarklases dalībniekiem Sarasotas Operā, Floridā (2015. gada marts):

„Viena no motivējošākajām muzikālajām pieredzēm visas manas muzikālās izglītības laikā!”
„Man pietrūks sadarbības ar maestro Viciku, viņa muzikālās pieredzes un gara bagātības.”
„Paldies par izcilo pedagoģisko darbu – meistarklase bija brīnišķīga!”

Reģistrēšanās meistarklasēm klausītāja statusā: šeit.
Vairāk informācijas: http://ekhartwycik.com/

Meistarklašu dalībnieki

11.00Evija Hilmane
11.40Laura Lolita Perešivana
12.20Helēna Zukule
13.00 – starpbrīdis
13.30Laura Purena
14.10Madara Ivane
14.50Līga Lebeda